Sipariş ettiğiniz ürünü teslim aldıktan sonra herhangi bir nedenden dolayı iade etmek istediğinizde izlemeniz gereken yol ve bilmeniz gerekenler aşağıda açıkça belirtilmiştir:

 

Siparişinizin size ulaştığı günü takip eden 7 (yedi) gün içerisinde iade talebinizi ve ürünle alakalı probleminizi mutlaka bilgi@gitarz.com mail adresine bildirmeniz talep edilir

 

İade edeceğiniz ürünü eksiksiz ve faturasıyla, paketi hasar görmemiş, kullanılmamış, kullanım hatası sonucu zarar görmemiş haliyle ve Çayeli Müzik adresini içerecek şekilde geri göndermeniz gerekmektedir.

 

Eğer ürünün faturası kurumsal ise, iade işlemi için kurumun düzenlemiş olduğu, kargo payı dahil edilmeden, “Ürün Birim Fiyatı + KDV” şeklinde kesilmiş bir “İADE FATURASI” ile birlikte göndermeniz gerekmektedir. Faturası kurumlar adına düzenlenen sipariş iadelerinin “İADE FATURASI” kesilmediği takdirde iade işlemi YAPILMAYACAKTIR.

 

Ürünün kutusu, ambalajı, varsa standart aksesuarları bize iade ettiğiniz paketin içinde eksiksiz ve hasarsız bir şekilde bulunmalıdır.

 

Üretimden kaynaklanan bir iade dışında kargo ücreti alıcı tarafından ödenmektedir. İadelerde kullanılacak adres Çayeli Müzik Yeni Pazar Mahallesi Hopa Cd No 156/b 53200 Çayeli Rize olarak yapılmalıdır.

 

İadeniz onaylanmadan önce ürünle alakalı inceleme “iade birimimiz” tarafından gerçekleştiriliyor. Tüketiciden sorunlu geldiğine kanaat getirilen ürünler gerekli durumlarda iade alınmayacaktır.

 

İade etmek istediğiniz ürünün kusurlu olması durumunda, iadeniz onaylanacak ve kredi kartınızdan çekilen tutar ya da banka havalesi ile gönderilen tutar hesabınıza yatırılacaktır.

 

İadeniz onaylandıktan sonra

 

İadeniz onaylanmasının ardından size iadeniz ile ilgili durum bilgisini mail ile bildiriyor ve ürün bedelinizin geri ödemesini yapıyoruz. Kredi kartınıza yapılan geri iadenin ekstrenize yansıması, bankanızın süreç ve uygulamalarına bağlı olarak ortalama iki – üç hafta sürebilir. Bu süreç her bankanın kendine özel uygulaması olup, Çayeli Müzik’in bu sürece herhangi bir müdahale hakkı bulunmamaktadır. İade işleminizin kredi kartı ekstrenize yansımasında yaşanan gecikme ile ilgili bankanızdan detaylı bilgi alabilirsiniz.

 

Cayma hakkı dışındaki iade işlemleri

 

Tüketicinin “Sebep Göstermeksizin Cayma Hakkı” sadece bahsi geçen alışveriş gerçekleştikten sonraki 7 gün içerisinde iade talebi bildirilen ürünlerin geri alımı için geçerlidir. 7 günü aşan sürelerde iade kesinlikle kabul edilemez. Ancak siz üretim hatası olduğunu düşündüğünüz ve iade etmek istediğiniz ürünleri teslim aldığınız tarihi takip eden bir ay içerisinde bildirip 7 gün içerisinde bize ulaştırabilirsiniz. Bu durumda şikayetinizi ilgili birimimiz inceleme yaparak ürünün iade alınıp alınamayacağını belirleyen bir süreç başlatır. Bu süreç ortalama 3 iş günüdür. Ürününüzün iadesi onaylandığında ürün bedeli ve kargo ücreti için ödediğiniz ücretler kredi kartınıza iade edilir. Belirttiğiniz sorunun sebebi kullanım hatası olarak belirlendiğinde ise siparişiniz bize yolladığınız haliyle ve faturasıyla birlikte “Alıcı Ödemeli” olarak geri size gönderilir.

 

Değiştirme şartları

 

Gitarz Online Mağaza’dan almış olduğunuz ürünlerinizde üretici kaynaklı sorunlarda aynı ürünle değiştirebilirsiniz. Bu durumda öncelikle bilgi@gitarz.com mail adresine bilgi vermeli ve stok kontrolü yaptırmanız gerekmektedir. Stok kontrolü sonucunda istemiş olduğunuz ürün stoklarda varsa tarafınızdan sorunlu ürün talep edilir. Değişimi için göndermiş olduğunuz ürün tarafımızdan teslim alındıktan sonra talep etmiş olduğunuz diğer ürün kargoya teslim edilir. Değişim taleplerinizi ürününüzü teslim aldığınız tarihten itibaren en geç 7 gün içerisinde yapabilirsiniz.

İade etmek istediğiniz ürünler için kargo ücreti firmamız tarafından karşılanmaktadır.

Ücretsiz gönderiden faydalanabilmek için, paketinizi anlaşmalı olduğumuz kargo firması ile yukarıda verilen adrese ulaştırmanız gerekmektedir.